Dane źródłowe:
Pasieka Stefanek
Marcin Krawiec
Waga netto: 200 g
Pyłek kwiatowy jest zbierany przez pszczółki z kwiatów. Następnie mieszany z niewielką ilością śliny lub nektarem, formowany zostaje w małe kuleczki. Po czym pszczoły na obnóżach przenoszą go do ula. Kolor pyłku rożni się w zależności z jakich kwiatów został zebrany. Głównie jest to kolor żółty, ale może być czarny i biały.
Bogactwo pyłku kwiatowego
Pyłek kwiatowy w swoim bogatym składzie zawiera niemalże wszystkie niezbędne do rozwoju człowieka substancje. Do najcenniejszych zaliczamy białko, fitohormony i enzymy, które poprawiają metabolizm naszego organizmu. Stanowi on także bogate źródło witamin. Są to przede wszystkim witaminy E i C oraz witaminy z grupy B i beta-karoten. W jego składzie znajdują się też duże ilości minerałów. A zaliczyć do nich możemy fosfor, potas, wapń, magnez, sód, żelazo, mangan, cynk oraz miedź.
Działanie pyłku kwiatowego
Spożywanie pyłku wspomaga odporność. Zaś zawarte w nim mikro i makroelementy bardzo pomagają w leczeniu anemii oraz ogólnej złej kondycji organizmu wywołanej chorobami i lekami. Jako źródło dużej ilości białka świetnie się sprawdza przy jego niedoborach, np. przy stosowaniu diety wegańskiej. Spożywanie pyłku pszczelego to świetny sposób na koncentrację. Uznajemy go jednocześnie za codzienny zastrzyk energii.