Nie masz jeszcze konta?
Cechy
Cechy

O NAS

Cudze chwalicie,
Swoje poznajcie

Platforma internetowa „Polski e-bazarek” to przedsięwzięcie, które umożliwia producentom rolnym bezpłatne zamieszczanie ofert min. produktów wytworzonych w gospodarstwach rolnych.  Działanie ma na celu ułatwienie sprzedaży i zakupu produktów od lokalnych producentów, promuje krótkie łańcuchy dostaw oraz wspiera producentów rolnych przy zbywaniu zarówno produktów nieprzetworzonych, jak i przetworzonych. Warunkiem dodania ogłoszenia jest posiadanie statusu producenta rolnego, producenta i przetwórcy regionalnej i ekologicznej żywności, Koła Gospodyń Wiejskich, twórcy rękodzieła ludowego, hodowcy, usługodawcy usług agroturystycznych, rolniczych, sprzedawcy maszyn i urządzeń rolniczych. 

Na platformie „Polski e-bazarek” można znaleźć oferty sprzedaży owoców, warzyw, wędlin, przetworów owocowo-warzywnych, a także produkty nabiałowe i zbożowe. Uzupełnieniem są oferty usługi agroturystyczne, rolnicze, sprzedaży zwierząt hodowlanych, a także materiałów siewnych i sadzeniakowych.

Platforma „Polski e-bazarek” jest działaniem pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a organizacją przedsięwzięcia zajmują się wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu.

Hasło portalu „Cudze chwalicie, swoje poznajcie” ma podnosić świadomość ludzi i zwracać uwagę na wysoką jakość produktów od polskiego producenta, zachęcając do zakupów i wspierania lokalnego rolnictwa oraz przedsiębiorczości.

PARTNERZY

Ośrodki doradztwa rolniczego